W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Koncert Janusza Laskowskiego

17.03.2023

Koncert odbył się podczas Gminnego Dnia Kobiet w Starym Opolu.

Koncert Janusza Laskowskiego

Podczas Gminnego Dnia Kobiet Gminy Siedlce odbył się koncert Janusza Laskowskiego.

Świetlica wiejska w Starym Opolu wypełniła się po brzegi. Organizatorzy tuż przed koncertem dowozili krzesła, aby zapewnić wszystkim przybyłym na to wydarzenie gościom wygodne miejsce do siedzenia. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Legenda Janusza Laskowskiego przyciągnęła nie tylko mieszkańców Starego i Nowego Opola, ale także liczne grupy reprezentujące inne gminne miejscowości. A nawet młodzież zafascynowaną twórczością artysty spoza terenu gminy.

Janusz Laskowski witany owacjami na stojąco wywołał wśród obecnych na Gminnym Dniu Kobiet nie tylko euforię, ale i falę wspomnień. Każdy utwór zapowiedział krótkim wprowadzeniem, odnosząc się do czasów, dla niektórych już historycznych. Nie tylko seniorzy, ale i dzieci uważnie i z akompaniamentem wsłuchiwały się w kolejne utwory muzyka.

Artysta zapytany o emeryturę odpowiedział, że nie wyobraża sobie zejść ze sceny tak młodym.
- Będę grał dopóki siły i głos pozwolą, a publiczność będzie chciała słuchać - zapowiedział w kuluarach.

Wszystkie utwory, choć znane i lubiane od lat, tego dnia wybrzmiały szczególnie pięknie. Zwłaszcza te skierowane dla kobiet, z myślą o których pojawił się na sobotnim koncercie. Artysta rozpoczął od hucznego utworu "Na opolskim rynku", porywając zebranych widzów do wspólnej zabawy. Wśród przedstawionego repertuaru nie mogło zabraknąć najbardziej kojarzonych z artystą utworów, tak jakich "Beata z Albatrosa", "Żółty liść", a także utwory nostalgicznych jak :Śnił mi się rodzinny dom" ze specjalną dedykacją dla swojej mamy. Przed wyproszonymi wielokrotnie bisami pojawiły się również kultowe "Kolorowe jarmarki", które zdołał uchwycić każdy obecny na scenie dyktafon, aparat i wideo rejestrator.

Jak podkreślił wójt gminy Siedlce organizator wydarzenia:
- Trzeba wiedzieć kogo zaprosić na jakie wydarzenia. A ja doskonale znam gust mieszkanek mojej gminy i wiedziałem kogo wybrać dla naszych Pań. Nie mogło być inaczej Panie Januszu - podsumował udany występ Henryk Brodowski.

Przedstawiciele społeczności podziękowali artyście nie tylko gromkimi brawami i kwiatami, ale także obrazem. Po udanym koncercie Janusz Laskowski chętnie podpisał płyty swoich fanów i ustawiał się do pamiątkowych zdjęć.

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}