W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Festyn w Starym Opolu

03.07.2022

Festyn w Starym Opolu

W niedzielę, 3 lipca w Starym Opolu odbył się piknik rodzinny. Na placu przy świetlicy swoje umiejętności zaprezentowali lokalni wykonawcy, a jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Top One.

Na wydarzenie licznie przybyli okoliczni mieszkańcy. Podczas gdy najmłodsi aktywnie spędzali czas na dmuchańcach i trampolinach na scenie swoje umiejętności prezentowały grupy śpiewacze oraz soliści sekcji GOK Chodów. Wśród nich znalazła się Lena Ornowska, uczestniczka  piątej edycji The Voice Kids. Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski oraz dyrektor GOK-u w Chodowie wręczyli podopiecznym instytucji symboliczne upominki i dyplomy.

Przybyli mieli również okazję posłuchać wyjątkowego instrumentu. Wiesław Iwanowski wystąpił grając na przedwojennym akordeonie. Wykonawca powiedział, że on i jego instrument łącznie mają 170 lat. Na scenie zaprezentował się również zespół Szwagry z Siemiatycz. Swoim bogatym instrumentarium przyciągnął pod scenę wiele osób, które świetnie się bawiły tańcząc i śpiewając ludowe piosenki. Wśród wykonawców znalazła się także Kapela Zbucka. Grupa zaprezentowała zarówno covery jak i autorskie utwory. Największy tłum zebrał się pod sceną na występie gwiazdy wieczoru, zespołu Top One.

Strażacy z Nowego Opola przedstawili sprzęt strażacki i samochody, które miały duże zainteresowanie u dzieci i młodzieży. Festyn był pierwszą imprezą po pandemii i cieszył się dużą frekwencją uczestników.

Zdjęcia (50)

{"register":{"columns":[]}}