W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Oficjalne otwarcie nowej świetlicy w Ujrzanowie

20.12.2022

Świetlica w Ujrzanowie to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która umożliwi nie tylko organizację spotkań i wydarzeń kulturowych na terenie miejscowości, ale również da możliwość organizowania rocznic i imprez rodzinnych w dobrze wyposażonej, przestronnej i eleganckiej sali.

otwarcie

Świetlica w Ujrzanowie to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która umożliwi nie tylko organizację spotkań i wydarzeń kulturowych na terenie miejscowości, ale również da możliwość organizowania rocznic i imprez rodzinnych w dobrze wyposażonej, przestronnej i eleganckiej sali.

Na budynek świetlicy składa się duża, wielofunkcyjna sala z odpowiednio przygotowanym zapleczem, w skład którego wchodzą: toalety, kuchnia, zmywalnia i pomieszczenia socjalne, a także sala obrad do mniejszych spotkań czy warsztatów.

- To była bardzo dobra i potrzebna inwestycja. Widzimy, że pomysł jak i samo wykonanie są na bardzo wysokim poziomie. A w Ujrzanowie brakowało takiego miejsca. Każda świetlica to możliwość dla mieszkańców, aby się spotykać czy zorganizować imprezy rodzinne. I mam nadzieję, że czy Koło Gospodyń Wiejskich czy stowarzyszenia, a przede wszystkim mieszkańcy będą chętnie z tego miejsca korzystać – mówił wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Nowoczesność sali to nie tylko jej wygląd, ale także wyposażenie. Stały monitoring i alarm, które zapewnią bezpieczeństwo, klimatyzacja zamontowana wewnątrz sali wielofunkcyjnej, dzięki której nawet w okresie letnim będzie można dostosować temperaturę pomieszczeń, duży parking przed salą, a także przyjemne dla odwiedzających otoczenie w pobliżu sali.

- Cieszę się, że na terenie gminy Siedlce powstało kolejne miejsce dające możliwość do spotkań i w którym będzie tętniło życie mieszkańców. Na obszarze za świetlicą znajduje się rozbudowany plac zabaw dla dzieci oferujący szereg atrakcji nie tylko dla najmłodszych mieszkańców Ujrzanowa. Atrakcyjne, dobrane w zróżnicowany sposób sprzęty zapewnią zabawę i rozwój sprawnościowy dzieci spędzających czas na świeżym powietrzu – mówiła Ewa Janina Orzełowska.

Przy świetlicy znajdzie się też coś dla starszej młodzieży, dorosłych i seniorów. Obok placu zabaw stworzona została siłownia plenerowa. Urządzenia umiejscowione na tym obszarze umożliwiają rozwój fizyczny i dbanie o sylwetkę oraz kondycję. Całość, dla bezpieczeństwa zwłaszcza dzieci, została ogrodzona z każdej strony.

18 grudnia uroczyście poświęcono nowy budynek i przecięto tradycyjną wstęgę. Spotkanie było również okazją dla mieszkańców, aby spotkać się przy bogato zastawionych stołach i składając sobie życzenia przełamać się opłatkiem. Wszystkie pyszności zostały przygotowane przez działające na terenie miejscowości Koło Gospodyń Wiejskich z nieustraszoną panią sołtys Ewą Zielińską, która osobiście dołożyła wszelkich starań w wyposażenie i zadbanie o wystrój nowej świetlicy.

Wydarzenia dopełnił występ Kariny Szurek oraz zespołu Baby Full, którzy wprowadzili uczestników w przedświąteczny nastrój.

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}