W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe miejsce z myślą o mieszkańcach

08.02.2023

Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Nowych Iganiach.

Świetlica wiejska Nowe Iganie

Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Nowych Iganiach.

Inwestycja, która powstaje w Nowych Iganiach przy ulicy Listopadowej to niewątpliwie powód do radości dla okolicznych mieszkańców. Rozpoczęły się prace, których wynikiem będzie miejsce spotkań i integracji, możliwość organizowania imprez rodzinnych, chrztów, komunii.

Świetlica wiejska obejmie nie tylko wyposażoną salę z całym zapleczem sanitarnym, salą do spotkań i kuchnią, ale zagospodarowany zostanie również plac obok. Pojawi się tam miejsce dla dzieci i młodzieży, dorosłych i aktywnych seniorów. Będzie plac zabaw z dostosowanymi do różnego wieku zabawkami, wśród których znajdzie się piaskownica, huśtawki i bujaki oraz siłownia plenerowa, na której pojawi się sprzęt m.in. wioślarz wolnostojący, orbiterek wolnostojący. Wszystko zostanie bezpiecznie otoczone ogrodzeniem, co jest ważnym aspektem, zwłaszcza zważając na bliskie umiejscowienie przy ruchliwej drodze.

Budynek został zaprojektowany bez barier architektonicznych tak, by 200 metrów kwadratowych sali przyciągało wszystkich mieszkańców na wydarzenia organizowane w tym miejscu. Poza dużą salą pojawi się również mniejsza, służąca do spotkań w kameralnym gronie. Budynek będzie ogrzewany zimą, a schładzany latem. Poza tym, innowacją i ekonomicznym rozwiązaniem tego miejsca są również zaplanowane na dachu panele fotowoltaiczne.

- Jest to kolejna inwestycja realizowana z myślą o naszych mieszkańcach. Na terenie Nowych Igań funkcjonują aktywne grupy i stowarzyszenie, które teraz będą miały możliwość spotykać się w nowoczesnym miejscu. Świetlica będzie również rozwiązaniem, które mieszkańcy potrzebowali, zwłaszcza jeśli chodzi o rodzinne wydarzenia jubileuszowe czy życie kulturalne w tej miejscowości – mówi wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Miejsce powstania świetlicy nie jest przypadkowe. Nieopodal znajduje się jeden z bardziej rozpoznawalnych punktów na mapie siedleckiej gminy. Mieszkańcy gminy przy pomniku bitwy pod Iganiami spotykają się co najmniej dwa razy do roku, teraz będą mieli również możliwość kontynuowania obchodów na nowoczesnej, przestronnej sali.

- Czekamy z niecierpliwością i będziemy śledzili postępy prac - informuje na grupie Stowarzyszenie Nowe Iganie.

Mieszkańcy nie będą musieli czekać długo, ponieważ zakończenie inwestycji zaplanowane jest jeszcze przed zimą tego roku.

Zadanie „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Nowe Iganie” jest finansowane z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość zadania wynosi 3 000 000 złotych.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}