W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podpisanie umowy na przebudowę dróg na terenie gminy Siedlce

28.04.2021

Podpisanie umowy na przebudowę dróg gminnych 28.04.2021 r.

W dniu 28.04.2021 r.  podpisana została  umowa pomiędzy Gminą Siedlce a Województwem Mazowieckim w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla rozwoju województwa mazowieckiego”. Jest to jeden z najważniejszych programów wsparcia samorządu Mazowsza. Dzięki niemu środki z budżetu województwa mazowieckiego trafiają bezpośrednio do samorządów lokalnych na najważniejsze inwestycje, przyczyniając się do poprawy życia mieszkańców. 

To kolejny owoc naszej współpracy z Zarządem Województwa Mazowieckiego. Cieszę, się że dzięki przychylności Pana Marszałka Adama Struzika oraz Pani Ewy Janiny Orzełowskiej i Pani Elżbiety Lanc- Członkiń Zarządu Województwa Mazowieckiego, Gmina Siedlce zyskuje piękniejsze oblicze- dodaje Wójt Henryk Brodowski.

Gmina Siedlce otrzymała dotację w wysokości 4 mln złotych na realizację zadania polegającego na przebudowie ulic: ul. Majowej, ul. Baśniowej i ul.Wiosennej  w miejscowościach Stok Lacki- Folwark i Ujrzanów. Drogi gminne, zyskają  nowe nawierzchnie, w tym jezdnie o szerokości 5,5 m. oraz chodniki. Drogi, modernizowane w ramach zadania, stanowią ważny łącznik komunikacyjny, łącząc drogi wyższego rzędu – wojewódzką nr 698 i krajową nr 2 i 63. Będą wykorzystywane jako południowo – wschodnia obwodnica miasta Siedlce i zdecydowanie odciążą ruch na drodze wojewódzkiej 698 w Stoku Lackim. Kompleksowe działanie w ramach projektu przewiduje w istotnym stopniu poprawę bezpieczeństwa  wszystkich użytkowników ruchu drogowego począwszy od pieszych, dla których będzie wybudowany chodnik, po użytkowników pojazdów mechanicznych, którzy będą mogli poruszać się po nowej nawierzchni.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}