W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminne obchody święta Trzech Króli

09.01.2023

Gminne obchody święta Trzech Króli odbyły się w Białkach.

jasełka

Gminne obchody święta Trzech Króli odbyły się w Białkach.

Tego dnia uroczyste wydarzenie zostało zorganizowane przy pomocy przedszkolaków uczęszczających do miejscowego przedszkola oraz przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Białkach.

Przedszkolaki pod czujnym okiem pań opiekunek przygotowały jasełka, w których w nawiązaniu do święta Trzech Króli opowiedziały historię narodzin Jezusa i wizycie złożonej Świętej Rodzinie.

Słowno-muzyczne przedstawienie zachwyciło nie tylko dekoracjami, strojami i świetnym przygotowaniem, ale przede wszystkim zaangażowaniem aktorów i ich autentycznością, co pozwoliło ostatecznie z zapartym tchem obserwować końcowy akt przedstawienia.

- Jestem pod wrażeniem Waszego przygotowania i gry aktorskiej. Dziękuję również paniom opiekunkom za dobre przygotowanie tego niełatwego wystąpienia – mówił do przedszkolaków-aktorów wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Spotkanie dopełnił koncert grupy Angels Band, która swoim wachlarzem możliwości wokalnych i muzycznych uświetniła spotkanie, prezentując kolędy i pastorałki polskie. Po występie zespołu nie zabrakło również lokalnej grupy śpiewaczej z Białk, która zachęciła obecnych na spotkaniu do wspólnego kolędowania.

Na wszystkich zebranych czekał smaczny i ciepły poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Białkach.

Zdjęcia (28)

{"register":{"columns":[]}}