W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dbaj o zdrowie - nie łam się!

18.11.2022

17 listopada Koło Gospodyń Wiejskich Chodowianki zadbało o zdrowie mieszkańców.

Osteoporoza

17 listopada Koło Gospodyń Wiejskich Chodowianki zadbało o zdrowie mieszkańców.

Inicjatywa przygotowania spotkania z profesorem specjalizującym się w osteoporozie z mieszkańcami była możliwa dzięki programowi profilaktycznemu Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Wykład profesora Piotra Głuszko na temat najczęstszych przyczyn osteoporozy, jej przebiegu, skutków i leczenia był możliwością poszerzenia wiedzy na temat tej przypadłości, jak również okazją do znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania. Mieszkanki mogły wziąć udział w bezpłatnych badaniach przesiewowych, które umożliwiły uświadomienie, z jak dużym problemem mamy do czynienia i jak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń wynikających z osteoporozy.

Akcja informacyjna i prozdrowotna miała na celu przybliżyć temat zdrowego podejścia do badań przesiewowych i profilaktycznych, a także zapewnić możliwość przeprowadzenia dalszych badań u osób, których wyniki nie były zadowalające.

Dzięki inicjatywie Koła Gospodyń Wiejskich z Chodowa świadomość wśród mieszkańców wzrosła, a spotkanie z profesorem pozwoliło poznac przyczyny częstych złamań i urazów oraz możliwości zapobiegania im.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}