W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Papieski pod hasłem "Blask Prawdy"

02.11.2022

21 października w Zespole Oświatowym im. Jana Pawła II w Stoku Lackim odbyła się uroczysta akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego.

Dzień papieski Stok Lacki

Prawda i tożsamość

21 października w Zespole Oświatowym im. Jana Pawła II w Stoku Lackim odbyła się uroczysta akademia z okazji XXII  Dnia Papieskiego.

Dla całej społeczności szkolnej to wyjątkowy czas, ponieważ właśnie tego dnia obchodzone jest  Święto Patrona Szkoły - Świętego Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach.  Następnie na terenie szkoły uczniowie klasy V zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Blask Prawdy".

Pani dyrektor w swoim przemówieniu odniosła się do słów Jana Pawła II, który przez całe swoje życie był obrońcą, rzecznikiem i orędownikiem prawdy. W swoim nauczaniu poświęcił jej wiele miejsca, mówiąc "Nie bójcie się szukać prawdy."

Święty Jan Paweł II mówił:

„Nie lękajcie się być świętymi! A to polega na nieustannym staraniu się o zachowanie harmonii między wyznawaną wiarą,  a własnym życiem. Świat, Polska, potrzebuje waszej świętości. Niech nie brakuje między wami ducha służby, uczciwości, prawdy, troski o drugiego człowieka, nawet za cenę rezygnacji ze swego dobra”.

W uroczystościach wziął udział również wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski, który podkreślił, że:

- Każde święto szkoły i ważne uroczystości budują poczucie tożsamości młodych ludzi i ich miejsca we wspólnocie szkolnej. Patron Waszej szkoły jest niewątpliwie przykładem człowieka godnego naśladowania, za swoją odwagę i determinację. Prawda i poczucie tożsamości to fundamentalne elementy rozwoju młodego człowieka w społeczeństwie, dlatego tak ważne jest, by pamiętać i organizować takie uroczystości jak dzisiejsza, aby młodzież kreowała swoją postawę i identyfikowała się z najbliższym otoczeniem.

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}