W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Siedlce dla sportu

24.03.2023

Przekazanie dotacji

Gmina Siedlce dla sportu

20 marca wójt gminy Siedlce oficjalnie wręczył czeki z dotacjami dla klubów i stowarzyszeń sportowych działających na terenie gminy Siedlce.

Przyznane dotacje mają wesprzeć działalność sportową na terenie gminy w ramach współpracy i wsparcia działalności klubów. Wsparcie finansowe ma pomóc w organizacji imprez sportowych i rozwoju sportu w gminie Siedlce.

W tym roku w ramach dotacji sportowej przyznano prawie 200 tysięcy złotych ( przyznane z budżetu Gminy Siedlce i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych).
Wśród klubów i stowarzyszeń, które otrzymały wsparcie finansowe znaleźli się:

WLKS Nowe Iganie – 87 000zł

Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne „Żelkowiacy” – 31 000zł

Miejski Klub sportowy „Pogoń” – 27 500zł

Stowarzyszenie Sportowe „Kawashi” – 16 500zł

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Mgiełka” – 10 000zł

Klub Szachowy „Skoczek” – 10 000zł

- Cieszę się, że składają Państwo wnioski o dotacje i mogą otrzymać fundusze, które umożliwiają i ułatwiają organizację imprez i spotkań sportowych. To bardzo ważne, że w nasz3ej gminie sport jest na naprawdę wysokim poziomie, a młodzież ma alternatywę i nie musi spędzać wolnego czasu przed ekranem. Zawsze będę powtarzał, że w gminie pieniądze na sport były, są i będą. I będzie ich na pewno więcej niż na komputery – zachęcał do składania wniosków i aktywności wójt Henryk Brodowski.

Dziękujemy przedstawicielom klubów i stowarzyszeń za przyjęcia naszego zaproszenia, a także za budujące słowa i plany dalszej współpracy.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}