W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W STRZALE

13.12.2021

Zdjęcie

Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy, który po raz kolejny zagościł w Gminie Siedlce. Pierwszy odbył się w Pruszynie w 2019 roku. W tym roku Jarmark odbywał się w świetlicy w Strzale. Zorganizowany został prze GOK w Siedlcach z/s w Chodowie i Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale.

Imprezę rozpoczął wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Strzale Edyta Pytlak i dyrektor GOK w Siedlcach z/s w Chodowie Iza Kuniewicz. Jako pierwsza wystąpiła grupa śpiewacza Strzałki. Później na scenie prezentowały się liczne grupy kolejnych artystów: Magdalena Księżopolska, Lena Ornowska, Lena Wójcik, Babie Lato, Chodów, Ale Babki, Białki.

 Wewnątrz sali ustawiły się stoiska, na których wystawcy prezentowali swoje niesamowite wyroby, które pomogą w bogatszym przeżywaniu zbliżających się świąt. Wszyscy uczestnicy poczuli magię świąt, dzięki pięknie zaśpiewanym utworom przez Karinę Szurek i Olgę Wujkowską. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim zgromadzonym, że zechcieli zagościć na naszej imprezie wspólnie tworząc świąteczną atmosferę.

Podczas Jarmarku odbył się kongres kultury ,,Folklor w kulturze-Tradycje Bożonarodzeniowe” . Wystąpienia zaproszonych gości dotyczyły zwyczajów związanych z oczekiwaniem i przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia i tradycją różnych regionów Polski. Prelegenci Ewelina Raczyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach i Małgorzata Jaszczolt- kustosz Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie zaciekawiły słuchaczy swoim wystąpieniem przedstawiając zapomniane już obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia. Pan Dominik Święs w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pasji dotyczącej kolekcjonowania bombek z PRL. Na zakończenie nie mogło zabraknąć Mikołaja, który porwał do tańca wszystkich uczestników Jarmaku. Dziękujemy wszystkich osobom zaangażowanym w przygotowanie Jarmarku i wszystkim wystawcom. Jarmarkowi towarzyszyły wystawy Kosmiczny Zielnik i bombki z PRL-u.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}