W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mural sportowy na medal

12.05.2023

Dobiega końca tworzenie sportowego muralu na ścianie hali sportowej przy Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale.

Mural

Dobiega końca tworzenie sportowego muralu na ścianie hali sportowej przy Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale.

Już widać najdrobniejsze szczegóły i jak ogromnym talentem wykazali się artyści przy nim pracujący. Jednak najlepiej będzie wyglądał, gdy sprzed ściany zniknął rusztowania i zaprojektowany projekt będzie widoczny w całości, bez rozpraszaczy.

- Chciałem pokazać dynamikę i ruch, który jest nieodłącznym elementem sportu. Wybrałem najpopularniejsze sporty, które Polacy kochają. Nie mogło zabraknąć oczywiście abstrakcji i niedopowiedzeń, bo inaczej nie byłbym sobą. Razem z ekipą pracujemy do świtu do nocy, aby ukończyć to dzieło, a pogoda nie zawsze jest sprzyjająca, jednak całe szczęście jesteśmy już na finiszu - mówił artysta, który wykonał projekt i koordynuje powstanie muralu Marcin Adamczyk.

Wybór projektanta i zatwierdzenie przedstawionych przez niego pomysłów wiązało się z licznymi dyskusjami, ale jak mówi dyrektor placówki:

- Udało nam się wspólnie wybrać naszym zdaniem najciekawszy projekt. Pomysł takiego zagospodarowania ściany powstał z myślą o zainteresowaniu dzieci sportem i zachęceniu ich do aktywności - mówiła Magda Walerczuk-Radziszewska.

Również hala sportowa nabiera kolorów, a w jej wnętrzu pojawiają się kolejne sprzęty.

- Mural to tylko element całego projektu. Przy Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale powstała największa w okolicy hala sportowa, która zachęca nie tylko swoim zewnętrznym wyglądem, ale przede wszystkim będzie przyciągać sportowców swoim wyposażeniem i trybunami. Przy tej inwestycji współpracujemy z firmą, dzięki której otwarcie hali odbędzie się według zaplanowanego terminarza - zapowiedział wójt Henryk Brodowski.

W przyszłym tygodniu będzie można obejrzeć mural w całej okazałości :)

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}