W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rozpoczęto dystrybucję węgla

29.11.2022

Rozpoczęto dystrybucję węgla po preferencyjnej cenie (1800 zł/tona) dla mieszkańców gminy Siedlce.

węgiel

Rozpoczęto dystrybucję węgla po preferencyjnej cenie (1800 zł/tona) dla mieszkańców gminy Siedlce.


Gmina zadeklarowała zapotrzebowanie na 2715 ton opału, co zabezpieczy wszystkich chętnych na zakup węgla mieszkańców. Dystrybucje węgla prowadzą 3 składy: Borki Kosy 72A, Wołyńce ul. Rubinowa 28  i WęgloBud Siedlce ul. Poniatowskiego 81.

Procedura dystrybucji:

Pracownicy urzędu gminy w kolejność zgodnej z datą złożenia wniosku informują mieszkańców telefonicznie o możliwości zakupu i odbioru węgla.

Mieszkaniec zainteresowany zakupem, otrzymuje numer konta bankowego, a po opłaceniu otrzymuje fakturę, z którą może udać się na skład opału. Węgiel można odebrać osobiście bądź zlecić transport składowi opału.

- Przez pierwsze dwa dni rozdysponowano 150 ton węgla. Całość dystrybucji przebiega dosyć sprawnie. Mamy nadzieję, że wszystkie dostawy przez Polską Grupę Górnicza zostaną zrealizowane zgodnie ze złożonym przez gminę zamówieniem.

Miejsce odbioru węgla ustalane jest bezpośrednio z mieszkańcem w zależności od zapotrzebowania jakie złożył w deklaracji.

- Węgiel pochodzi z polskich kopalni, a jego jakość potwierdzają certyfikaty.

Gmina Siedlce prosi o cierpliwość. Kontakt pracowników z mieszkańcami następują w chwili fizycznego dostarczenia opału na skład. Gmina zawiadamia mieszkańców o możliwości rozpoczęcia procedury zakupu węgla i odbioru z wybranego składu.

{"register":{"columns":[]}}