W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

INFORMACJA DLA OBYWATELI UKRAINY PRZEBYWAJĄCYCH NA TERENIE GMINY SIEDLCE W ZWIĄZKU Z KONFLIKTEM ZBROJNYM

04.04.2022

Zdjęcie

Zgodnie z art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, obywatelowi Ukrainy, którego pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest uznawany za legalny na podstawie art. 2 ust. 1 Ustawy i który został wpisany do rejestru PESEL, przysługuje pomoc w postaci jednorazowego świadczenia pieniężnego  w wysokości 300 zł na osobę, przeznaczonego na utrzymanie, w szczególności na pokrycie wydatków na żywność, odzież, obuwie, środki higieny osobistej oraz opłaty mieszkaniowe.

W związku z powyższym osoby, które zostały wpisane do rejestru PESEL  i przebywają na terenie Gminy Siedlce mogą składać wnioski o przyznanie powyższego świadczenia do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Siedlcach ( siedziba Urzędu Gminy)  ul. Mieczysława Asłanowicza 10.

 

{"register":{"columns":[]}}