W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny!

28.09.2023

Jesteś widoczny
Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny!
Kampania społeczna organizowana we współpracy z Mazowsze serce Polski i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach to inicjatywa mająca na celu uświadamianie uczniów naszych placówek o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i mocy, jaką posiadają nawet najmniejsze odblaski.
Czasami wystarczy tak niewiele, aby być widocznym - a więc bezpiecznym! Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych z Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim, którzy wzięli udział w działaniach w ramach kampanii.
 
- Wielu z Was przyjeżdża do szkoły rowerami. Widok tych kilkudziesięciu rowerów przyczepionych pod szkołą to znak, że remonty dróg i powstające ciągle ścieżki rowerowe są potrzebne również wam. Cieszę się, że korzystacie z tej możliwości. Pamiętajcie jednak, żeby zawsze zwracać uwagę na znaki, na światła i dbać o Waszą widoczność. Lepiej spóźnić się na lekcję niż za szybko przejść przez przejście czy przejechać przez ulicę - mówił do uczniów wójt gminy Henryk Brodowski.
 
Na uczniów czekały zajęcia teoretyczne, ale i praktyczne. Mogli zdobyć wiedzę z udzielania pierwszej pomocy, przepisów ruchu drogowego i sprawdzić swoich sił na szlaku rowerowym, który wypełniony był różnymi pułapkami.
Każdy z uczestników otrzymał również pakiet, zawierający odblaski i światełka, które niewątpliwie sprawią, że nie będą już niewidoczni na drodze.
 
Nad wszystkim czuwali eksperci w swoich dziedzinach, którym dziękujemy za zaangażowanie i spotkanie z naszymi uczniami
 

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}