W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Dzień Kreatywności w SP3

Dzień kreatywności w SP3

W piątek 23 kwietnia 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży obchodzili Dzień Kreatywności.

 

Temat "kreatywność" wzbudził dużą ciekawość uczniów - wyjaśniali sobie czym jest i jak można ją w sobie rozbudzić, ale też co wpływa na blokowanie potencjału twórczego.

Co jest ważne?

   - Liczy się to, w co wierzymy. Im bardziej wątpimy w nasze umiejętności, tym bardziej się one kurczą. Dlatego warto przyjąć za pewnik, że w każdym z nas tkwi pomysłowość, geniusz i magia!

   - Nic nam jednak z nieba tak po prostu nie spadnie. Często trzeba się napracować, zanim wreszcie zacznie nam wychodzić. Jeśli czujesz, że Twoja kreatywność Cię jakoś zawodzi, to znaczy - być może - że nie poświęciłeś jej wystarczająco dużo wysiłku.

   - Uważaj jednak na samokrytykę. To, czego nasza wyobraźnia nie znosi najbardziej, to zbyt surowe ocenianie tego, co nam przyniosła. Kiedy tworzysz, nie zastanawiaj się nad tym, czy robisz to dobrze. Po prostu działaj, a resztą zajmiesz się kiedy indziej!

- Podczas zajęć mieliśmy trochę okazji, by wykorzystać swoją kreatywność w praktyce. Niektórzy zrobili to, ilustrując wyobraźnię na różne sposoby, a inni popisali się nowatorskimi pomysłami na stworzenia napisu na cześć innego ważnego święta - dodaje Joanna Donderowicz, szkolny psycholog.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}