W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obowiązek odśnieżania

Zdjęcie - odśnieżanie

Szanowni Mieszkańcy Chodzieży, przypominamy o obowiązku wynikającym z art. 5 ust. 1 pkt 4, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku tj. „uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych”.

Utrzymanie czystości i porządku w gminie jest ustawowym obowiązkiem mieszkańców miasta, dlatego zwracamy się do  właścicieli i zarządców posesji o bieżące utrzymanie chodników położonych wzdłuż Państwa nieruchomości.

{"register":{"columns":[]}}