W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Udział uczniów SP1 Chodzież w projekcie „Noc zawodowców”

Uczniowie SP1 podczas wydarzenia "Noc zawodowców"

 Uczniowie SP1 wzięli udział w "Nocy zawodowców".  W piątek 1 października br. w godzinach od 17.00 do 20.00 w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży realizowany był projekt Noc Zawodowców 2021 Edycja 4.0 – „Hybrydowo-zawodowo”.

Głównym celem wydarzenia była promocja kształcenia branżowego i dualnego wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy w ciekawy i spójny sposób przedstawili uczestnikom wybrane zawody. Uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży poznawali szczegółowo zawody: fryzjer, elektryk, mechanik samochodowy, tapicer, kucharz, krawiec, informatyk i wiele innych. W trakcie trwania imprezy zaprezentowały się szkoły: ZS Hipolita, ZS Rataje oraz WSCEiT Stara Łubianka, WSCKZiU Złotów, CKZ i CRR Chodzież. Oferta zajęć była bogata i bardzo interesująca w opinii uczniów SP1 Chodzież. Ten niezwykły wieczór zakończył przepiękny pokaz „Światło i dźwięk”.
Udział uczniów szkoły w projekcie „Noc zawodowców” z pewnością wpłynął na poszerzenie wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego oraz skłonił do refleksji na temat swojej zawodowej przyszłości, przyznaje pani Bernadeta Kmiotek – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży.

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}