W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jesteś z Ukrainy? Sprawdź, co możesz zrobić po uzyskaniu numeru PESEL

Flaga Ukrainy

Po uzyskaniu numeru PESEL zalecamy:

  • Złożyć wniosek o jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 300 zł na osobę - aby skorzystać ze świadczenia jednorazowego, najpierw załóż rachunek bankowy w dowolnie wybranym przez Ciebie banku mającym swoją siedzibę na terytorium RP.

Następnie zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży ul. Krasińskiego 14, w godz. 7.30 – 15.30, tel. 67 28 10 454 i złóż stosowny wniosek.

Jeśli zostanie Ci przyznane świadczenie pieniężne otrzymasz je na założone przez ciebie konto.

  • Złożyć wniosek o świadczenia rodzinne na dzieci w zależności od sytuacji rodzinnej i dochodowej do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży – ul. Krasińskiego 14, w godz. 7.30 – 15.30, tel. 67 28 10 454

  •  Na stronie internetowej www.zus.pl można złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze „500+” na dzieci do ukończenia 18. roku życia oraz o inne świadczenia obsługiwane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w zależności od sytuacji. Szczegółowe informacje i pomoc w złożeniu wniosku można uzyskać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Chodzieży ul. Mostowa 9, w godz. 8.00 – 15.00 (w pon. do 17.00) Infolinia ZUS Chodzież (22) 560 16 00

  •  Zarejestrować się jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy – w przypadku trudności ze znalezieniem pracy kontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy w Chodzieży ul. Składowa 3, w godz. 8.00- 15.00, tel. 67 342-68-43.

Prawo do świadczeń może przysługiwać dopiero od miesiąca złożenia wniosku o te świadczenia i nie wcześniej niż od miesiąca rejestracji pobytu przez Straż Graniczną.

Instytucje wypłacające świadczenia (np. Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych), a także bank, należy niezwłocznie zawiadomić o zmianie adresu zamieszkania.

{"register":{"columns":[]}}