W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Chodzież włączyła się do projektu "Otwórz się na pomoc"

Plakat "Otwórz się na pomoc"

Projekt "Otwórz się na pomoc" to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu.  Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych.

Sekcja "Prawdziwe historie" przedstawia historie dzieci borykających się z problemami m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji, uzależnienia od alkoholu, a także przygotowana została część poświęcona problemowi zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu.


https://chodziez.naszemiasto.pl/gmina-miejska-chodziez-pomoc/re

Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, z jakimi  mają obecnie do czynienia dzieci i młodzież oraz wskazanie konkretnych miejsc i placówek, w których mogą szukać pomocy. Bardzo ważne jest  szybkie zdiagnozowanie problemu i szukanie skutecznych rozwiązań. W Chodzieży wsparcie jest dostępne dla wszystkich mieszkańców - wystarczy zadzwonić, porozmawiać lub umówić się na spotkanie z psychologiem lub terapeutą. Pomoc psychologiczną, terapeutyczną lub prawną można uzyskać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży, ul. Reymonta 12, telefon kontaktowy 67 28 27 864 lub 605 305 534.


Projekt obejmuje również  publikację prasową dotycząca form świadczenia ochrony zdrowia psychicznego organizowanego przez samorząd, a także fachowego poradnictwa. W publikacji mieszkańcy znajdą wiele ważnych informacji mówiących o tym, jak radzić sobie ze stresem, z izolacją i innymi problemami, z jakimi wiele osób boryka się w czasie pandemii koronawirusa.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}