W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Chodziescy seniorzy rozpoczęli wczasy

Inauguracja wczasów seniora, na zdjęciu burmistrz Chodzieży, prezes Związku Emerytów i prezes ChKG

W poniedziałek, 2 sierpnia br. rozpoczął się pierwszy turnus "wczasów seniora", realizowanych  w ramach działalności pożytku publicznego Gminy Miejskiej w Chodzieży.

Uroczyste spotkanie inaugurujące "wczasy", odbyło się w chodzieskiej restauracji "Prima" i wzięli w nim udział - Burmistrz Miasta Chodzieży Jacek Gursz, Witold Ostański prezes Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Chodzieży oraz Roman Pietruszka prezes Chodzieskiego Klubu Gospodarczego - życzyli seniorom udanego wypoczynku, słońca i pogody  ducha na najbliższe, wspólnie spędzane, dni. 

Warto podkreślić, że głównym celem przedsięwzięcia pn. "Organizacja letniego wypoczynku dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych, celem ich aktywizacji społecznej"  jest ożywienie starszego pokolenia oraz integracja wewnątrzpokoleniowa. Tegoroczne wczasy seniora mają wyjątkowe znaczenie, po rocznej przerwie i okresie izolacji wynikającej z panującej pandemii koronawirusa, wspólnie i aktywnie spędzony czas, wpłynie na zmniejszenie poczucia osamotnienia i poprawę jakości życia osób starszych, z niepełnosprawnościami oraz samotnych.

W roku 2021 projekt przewiduje organizację trzech dziesięciodniowych turnusów. Spotkania odbywać się będą na terenie chodzieskich ogródków działkowych oraz przy pływalni Delfin. Seniorzy wezmą udział w wycieczkach, spotkaniach, zajęciach sportowych oraz skorzystają z cateringu.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}