W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zakończyło się głosowanie w Chodzieskim Budżecie Obywatelskim

baner wyniki głosowania ChBO

Chodzieżanie w 1. edycji budżetu obywatelskiego, którego pula wynosi 260 tysięcy złotych, zgłosili 24 projekty. W głosowaniu do realizacji zakwalifikowało się 7 projektów. Spośród 24 zgłoszonych projektów, 7 było nieinwestycyjnych, których koszt nie mógł przekroczyć 10 tysięcy złotych, pozostałe to projekty inwestycyjne.

Najpopularniejszym projektem, który uzyskał największą liczbę głosów był projekt pn. "Psi Park - Park zabaw dla psów", na drugim miejscu znalazł się projekt nieinwestycyjny pn. "Kino Letnie na plaży Karczewnik". Do realizacji przeszły też następujące projekty: "Karczewnik na sportowo", "Wykonanie trzech tablic z przebiegiem szlaków turystycznych PTTK oraz sportowych tras rowerowych ChTR", "Świadome udzielanie pierwszej pomocy z ratownikami WOPR", "I Miejska Paraspartakiada Chodzieska 2023", "Jezioro Strzeleckie to woda w naszych domach" i "Bioróżnorodność jest kolorowa - mural z ceramicznymi elementami na Promenadzie Chodzieskiej".

Udział w głosowaniu wzięło około 1700 mieszkańców, dodajmy że w budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Chodzieży może zgłosić projekt i/ lub zagłosować. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Chodzież.

Wyniki głosowania są widoczne na platformie  https://chodziez.konsultacjejst.pl
{"register":{"columns":[]}}