Czym jest Powstanie Wielkopolskie w 590-letniej historii Chodzieży?” - konkurs plastyczny dla uczniów
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym, którego celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, również lokalnego, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa oraz miejsca zamieszkania. Ukazanie kreatywności uczniów poprzez artystyczną interpretację wydarzeń związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Zachęcenie do przedstawienia własnej wizji historycznych momentów w historii miasta oraz zainspirowanie do odkrywania i pielęgnowania lokalnej historii.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu chodzieskiego, a jego orgniazatorem jest Urząd Miejski w Chodzieży.
Regulamin konkursu „Czym jest Powstanie Wielkopolskie w 590-letniej historii Chodzieży?”
I . ZAŁOŻENIA OGÓLNE
1. Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, również lokalnego, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa oraz miejsca zamieszkania. Ukazanie kreatywności uczniów poprzez artystyczną interpretację wydarzeń związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Zachęcenie do przedstawienia własnej wizji historycznych momentów w historii miasta oraz zainspirowanie do odkrywania i pielęgnowania lokalnej historii.
2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu chodzieskiego.
3. Konkurs organizowany jest przez Gminę Miejską w Chodzieży i odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Chodzieży.
II. TEMATYKA, FORMAT PRAC
1. Tematem prac jest ujęta w ramy plastyczne idea i samodzielna interpretacja dotycząca rozumienia znaczenia Powstania Wielkopolskiego dla historii Chodzieży.
2. Prace mogą być wykonywane w dowolnej formie – np. plakat, pocztówka, rysunek. Dopuszczalne są wszystkie techniki plastyczne z fotografią włącznie.
III. PRZEBIEG KONKURSU I TERMINY
1. Dyrektorzy szkół zainteresowanych udziałem w konkursie informują uczniów o jego Regulaminie.
2. Uczniowie wykonują prace samodzielnie, indywidualnie, w jednoosobowych zespołach. Mogą korzystać z opieki artystycznej nauczycieli.
3. Każda szkoła może wytypować do konkursu dowolną liczbę prac.
4. W terminie do 15 stycznia 2024 r. prace należy dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły.
5. Każdą pracę należy podpisać (nazwa szkoły, klasa, imię i nazwiska autora).
6. Prace oceni Komisja Konkursowa, która przeprowadzi formalną kwalifikację prac (zgodność z regulaminem), a następnie dokona ich oceny uwzględniając walory plastyczne i sposób przedstawienia tematu.
7. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych: klasy I-III i klasy IV-VIII.
8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca stycznia 2024 r.
9. O terminie uroczystego podsumowania konkursu i spotkania ze zwycięzcami organizator poinformuje po rozstrzygnięciu konkursu.
IV. NAGRODY
1.Zwycięzcy w obu kategoriach wiekowych uzyskują tytuł laureata i otrzymują atrakcyjne nagrody.
V. ZMIANY W REGULAMINIE
1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu.