W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trwa przebudowa wodociągu w ul. Traugutta – Jagiełły

Zdjęcie z przebudowy sieci wodociągowej

Jak informuje spółka MWiK w Chodzieży, trwa wymiana i przebudowa wodociągu w ul. Traugutta – Jagiełły w Chodzieży. Zakończono kolejny etap prac i połączono nowo wybudowaną sieć z funkcjonującą siecią w ulicy Traugutta, gdzie został wykonany węzeł zasuwowy.

Nowy odcinek rurociągu z PE Ø 160 o długości 995 m powstał w miejsce wyłączonej z eksploatacji starej sieć z azbestocementu wybudowanej w latach 60-tych XX wieku. Podobnie jak stary rurociąg, zasila on w wodę zachodnią część miasta oraz stację podwyższania ciśnienia Borka przez którą płynie woda do wsi Studzieniec, Milcz i Nietuszkowo. Inwestycja realizowana jest przez MWiK Sp. z o.o. przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (preferencyjna pożyczka) w ramach programu „Adaptacja do zmian klimatu oraz ograniczenie skutków zagrożeń środowiska”. Wykonawcą robót jest firma Insmont Plus.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}