W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie SP1 otrzymali certyfikat programu "Aktywni Błękitni"

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie SP 1 zaangażowani w "Aktywni Błękitni"

Uczniowie klasy 7c i 8d Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży otrzymali certyfikaty za udział w programie  "Aktywni Błękitni". Certyfikaty otrzymały również wychowawczynie klas - panie  Emilia Binkiewicz i Bernadeta Kmiotek.

Celem inicjatywy jest pokazanie innym, że woda jest najcenniejszym zasobem, o który szczególnie musimy dbać. 

- Gratulujemy i dziękujemy zaangażowanym instytucjom – WOPR i Policji, profilaktykowi społecznemu nadkom. Elżbiecie Żulewskiej, wychowawcom klas oraz uczniom za podjętą wartościową inicjatywę - dodaje dyrekcja szkoły. 

Klasy 7c i 8d przystąpiły do udziału w Programie Szkoła Przyjazna Wodzie „AKTYWNI BŁĘKITNI”, którego organizatorem było Państwowe  Gospodarstwo Wodne  Wody Polskie  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy w ubiegłym roku szkolnym.

Program przeznaczony był dla uczniów  zainteresowanych realizacją edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy oraz bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych.

Klasy musiały zrealizować cztery aktywności, by otrzymać certyfikat „Szkoły Przyjaznej Wodzie":

  •  udział w dwóch lekcjach w zakresie edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy oraz bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych;

  • udział w zajęciach, pokazach i pogadankach na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa nad wodą zorganizowanych przez naszych partnerów – Policję i WOPR;

  • udział w konkursie tematycznym z zakresu wiedzy o wodzie;

  • udział w akcji „Strażnik Czystych Wód”, polegającej na aktywnym zaangażowaniu uczniów i rodziców w działania związane z utrzymaniem czystości rzek, jezior czy innych zbiorników wodnych lub terenów przyległych.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}