W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W Chodzieży powstał Sąsiedzki Ogród Społeczny

Mieszkańcy miasta podczas sadzenia Społecznego Ogrodu Sąsiedzkiego

W czwartek, 21 kwietnia na fyrtlu Żeromskiego odbyło się sadzenie  Sąsiedzkiego Ogrodu Społecznego.

Zryw społeczny zgromadził wielu mieszkańców osiedla, a także radnych Rady Miejskiej w Chodzieży. Zaangażowane były nawet dzieci. Dzięki temu w ciągu kilkudziesięciu minut ogród zmienił się nie do poznania! Oficjalne otwarcie ŻEgródka nastąpiło tuż po pracach ogrodowych. Paliki z nazwą i logiem ogrodu zostały wbite przez pomysłodawczynie tego nowego znaku graficznego na osiedlu, a Burmistrz Jacek Gursz pogratulował wszystkim sprawcom czynu społecznego oraz wyraził swój podziw dla tego, jak pozytywnie zmienia się otoczenie i nastawienie mieszkańców względem osiedla. Wszystkim małym i dużym ogrodnikom należał się zasłużony odpoczynek i poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla i kultowej oranżady. Wszystko przy miłych dźwiękach muzyki oraz dialogach mieszkańców, które były okazją do integracji i wymiany wrażeń.

- Sadzenie ogrodu to  wielki sukces  tzw. „małej realizacji”, czyli projektu, który przez ostatnie miesiące tworzyliśmy wraz Instytutem Rozwoju Miast i Regionów. Owocem tej współpracy jest… ŻEgródek - Sąsiedzki Ogród Społeczny na fyrtlu ŻEromskiego przyjął wczoraj właśnie taką oficjalną nazwę, której autorką jest laureatka konkursu na logo i nazwę ogrodu – mieszkanka fyrtla ŻEromskiego - tłumaczą pracownicy Urzędu Miejskiego w Chodzieży.

 

Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w sadzenie ogrodu na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Żeromskiego oraz organizację pikniku sąsiedzkiego. Pokładamy nadzieję, że będzie to nowe fajne miejsce na mapie Chodzieży, a praca mieszkańców w ŻEgródku będzie przykładem dla innych chodzieskich osiedli, które również zapragną mieć swój ogród społeczny.

Podziękowania za organizację dla: Instytut Rozwoju Miast i Regionów, Tadeusz Dąbrowicz – Zakład Usług Komunalnych w Chodzieży, Chodzieski Dom Kultury, MOSiR Chodzież, Chodzieskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, OSP Chodzież, MORPA Chodzież, lokalne media.

Prowadzone działania zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za treść niniejszej informacji odpowiada wyłącznie miasto Chodzież.

Zdjęcia (5)