W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Chodzieski Delfinek obchodził 15-lecie powstania

obchody 15-lecia Delfinka

Dokładnie 12 stycznia br. Chodzieski Delfinek obchodził 15-lecie powstania. Na uroczyste obchody zaproszeni zostali goście, zawodnicy jak i ich rodziny oraz kadra instruktorsko-trenerska chodzieskiego Klubu. Uroczystość poprowadziła wspaniała wychowanka Delfinka Inez Jesiołowska (do dzisiaj rekordzistka kraju w najmłodszej kategorii wiekowej). Dzięki współorganizatorom z Chodzieskiego Domu Kultury z Dyrektorem Marcinem Kitą na czele, wszystkie zgromadzone osoby miały okazję zobaczyć film autorstwa Patryka Rolki zamówiony przez Fundację Delfinek specjalnie na to wydarzenie.

Film uzupełniły wypowiedzi trzech najbardziej utytułowanych finswimmerek w historii chodzieskiego Klubu, a mianowicie Julii Małachowskiej, Antoniny Dudek i Viktorii Krasnokutskiej. Przypomnijmy, że chodzieski klub jest niepokonany od 2015 roku w klasyfikacji generalnej Klubowego Pucharu Polski Polskiego Związku Płetwonurkowania, w roku 2022 został najlepszym Klubem w klasyfikacji Pucharu Świata CMAS, a w 2023 roku uplasował się na trzecim miejscu. Finswimerzy Delfinka zdobyli łącznie 2 brązowe medale MŚ seniorów, 4 brązowe medale MŚ juniorów, 2 złote, 1 srebrny i 2 złote medale ME seniorów, 2 brązowy, srebrny i złoty medal ME juniorów. 51 rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz 1 rekord świata i Europy juniorów.

Następnie osiągnięcia zdobyte w 2023 roku podsumował główny trener Bartosz Smaruj. To wyjątkowe spotkanie było kolejną okazją do wręczenia specjalnych podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w codzienną pracą Klubu oraz rodziców, przyjaciół i sponsorów Klubu. Był także czas na docenienie najlepszych zawodników w historii Klubu, a zostali nimi Antonina Dudek i Kamil Pietras, a za rok 2023 nagrody otrzymały wymienione już wcześniej Julia Małachowska, Antonina Dudek i Viktoriia Krasnokutska za wybitne osiągnięcia z ME seniorów w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się na Węgrzech.

Za najwyższą frekwencję Pan Krzysztof Raniewicz z Komisu Samochodowego Solidne Auto w Podaninie wręczył nagrody specjalne dla Marii i Kamila Pietras, a nagrodę dla najsympatyczniejszej zawodniczki, na którą zawsze można było liczyć odebrała Olga Strzępka.

Nagrody od Fundacji Delfinek otrzymała trójka finswimmerów, którzy są z nami od początku powstania Klubu czyli siostry Julia i Kinga Małachowskie oraz Filip Nowak a za systematyczne wsparcie praktycznie każdej inicjatywy Delfinka okolicznościowa statuetka powędrowała do Państwa Anny i Miłosza Pietras.

Obchody uatrakcyjnili swoim występami uczniowie I LO w Chodzieży Nina Ciamciak, Radosław Grabowski, Radosław Wiśniewski i Roman Dulysh, którzy w zespole zagrali 2 piękne utwory, a głównym punktem artystycznej części byli tancerze z Fpytke Squad z Patrykiem Klepackim na czele, którzy swoim Show rozweselili obecną na Sali publiczność. Dziękujemy bardzo wszystkim za obecność i bardzo miłe słowa kierowane pod adresem wszystkich osób związanych z chodzieskim Klubem, sponsorom:

Urząd Miejski Chodzież z Burmistrzem Jackiem Gurszem, Urząd Gminy w Chodzieży z Wójtem Gminy Kamilą Szejner, Jenox Akumulatory, Pan Dariusz Kępka z KEPKA Group, Kopalnie Kruszyw Wiśniewscy, Komfort Budzyń, Centrum Miel-Pol Leszek Mieloch, Salony Okien i Drzwi PATER Paweł Reiter, Sommerzbi z Poznania, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Finswimming.pl, Pani Danuta Sałek z Ceglanej Komnaty, Arkadiusz Żbikowski z Kera Metal, Krzysztof Raniewicz z Komisu Solidne Auto, Fundacja Delfinek firmie, a także Panu Szymonowi Margowskiemu z Komisu Samochodowego w Ratajach, Miłoszowi Pietrasowi, Radosławowi Grabowskiemu i Arkadiuszowi Żbikowskiem, Starostwo Powiatowe w Chodzieży z obecnym Wicestarostą Mariuszem Witczukiem, rodzicom jak i całej kadrze instruktorsko-trenerskiej, bez których tak wysokie osiągniecia nie byłyby możliwe.


Bartosz Smaruj

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}