W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ekologia w SP3

Gazetka szkolna w SP3

W kwietniu w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Chodzieży podjęto wiele działań mających na celu zainteresowanie uczniów ekologią oraz uświadomienie im potrzebę dbania o środowisko. Przeprowadzono różnego rodzaju konkursy, projekty i zorganizowano akcje, które miały skłonić uczniów do zgłębienia wiedzy i podjęcia działań związanych z ochroną środowiska przyrodniczego.

Uczniowie przygotowali gazetkę szkolną pt:„Kwiecień miesiącem ekologii”, obejrzeli film pt.:„Animal”, z firmą Eneris Surowce S.A. obchodzili Światowy Dzień Ziemi, sprawdzali swoją wiedzę w Quizie ekologicznym „Dzień Ziemi 2022- Czysta Ziemia, Woda i Powietrze”, uczniowie mieli okazję wzięcia udziału konkursie fotograficznym „Ekologiczna Chodzież”.

Przeprowadzono szkolną akcję „Pomagamy Owadom”, w ramach której chętni uczniowie przygotowali przepiękne, kolorowe domki dla owadów. Część zawisła na drzewach, część można podziwiać na wystawie w szkole. W ramach współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Chodzieskiej, na ręce Pani Dyrektor zostały przekazane jeszcze inne domki dla owadów.

Uczniowie klas ósmych brali udział w projekcie przeprowadzonym przez nauczycielki fizyki -„Ekologiczny dom”. Chętni uczniowie brali udział w projekcie „Wkład Polaków w rozwój chemii”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zapoznania się z osiągnięciami Polaków w dziedzinie chemii i fizyki wraz z ich zaprezentowaniem. Część uczniów wybrała sylwetki naukowców, mających wkład w rozwój ekologicznych technologii.

 

- Uczniowie naszej szkoły stworzyli także „Kodeks Ekologa”. Hasła nawiązujące do konieczności dbania o środowisko, aby zachować je w jak najlepszym stanie dla nas i przyszłych pokoleń, zostały zapisane i zobrazowane kolorowymi ilustracjami. Hasła te wywieszono na innej gazetce. W maju, w klasach czwartych zostanie przeprowadzony projekt „Wodny Tydzień”. Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy kreatywności. Zachęcamy do kontynuowania podjętych działań na rzecz ochrony środowiska i kierowania się stworzonym kodeksem ekologa - informuje Agnieszka Rutkowska z SP3.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}