W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przedstawienie „Krata” w Chodzieskim Domu Kultury

Plakat -spektakl Krata w ChDK

Dyrektor Chodzieskiego Domu Kultury serdecznie zaprasza, w poniedziałek 13 grudnia 2021 r,  o godzinie 18.00 na przedstawienie „Krata”, będące inscenizacją dramatu chodzieskiego pisarza Tadeusza Siejaka.

Spektakl w wykonaniu poznańskiego zespołu Teatr "W Przejściu", w reżyserii Hanny Szeląg. Wstęp na przedstawienie jest nieodpłatny.

Przedstawienie przeznaczone jest dla odbiorców dorosłych oraz młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej. Grupa W Przejściu skupia dorosłych, studentów i licealistów z różnych szkół, którzy ukończyli Gimnazjum numer 26 w Poznaniu i pracowali wcześniej w klasach teatralnych z reżyserką Hanną Szeląg, członkinią Związku Literatów Polskich, uhonorowaną nagrodą ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia kulturalne.

Grupa rozpoczęła pracę nad spektaklem "Krata" ponad rok temu. Początkowo próby przebiegały on line, by po pół roku takich prób i szlifowaniu słowa, wrócić do na deski teatru i zacząć próby sytuacyjne. Występ w Chodzieży ma szczególne znaczenia nie tylko dla mieszkańców, ale i dla samych artystów, którzy mówią o tym w ten sposób:


 

{"register":{"columns":[]}}