W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Remont budynku wspólnoty

Budynek przy ul. Daszyńskiego w Chodzieży

Prace remontowe budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Daszyńskiego 16 w Chodzieży rozpoczęły się w lipcu 2020 roku od wymiany pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej, zakładkowej. Remont dachu był priorytetem ponieważ jego stan techniczny nie spełniał podstawowych warunków użytkowania: przeciekał i przemarzał.

Następnym krokiem, jaki podjęli Właściciele był remont elewacji budynku, polegający na wykonaniu termomodernizacji ściany północnej i południowej oraz zachodniej od podwórza i renowacji ściany frontowej – wschodniej od ulicy Daszyńskiego.

Proces przygotowawczy – projektowy trwał bardzo długo i zamknął się w okresie od listopada 2021r. do marca 2022 r. z uwagi na to, że budynek powstał w 1910 roku i jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków. Konserwator Zabytków w Pile postawił ‘twarde’ warunki dotyczące kolorystyki elewacji, które znacznie odbiegały od wyboru tejże kolorystyki przez Właścicieli budynku. Uzgodnienia się bardzo przedłużały z uwagi na kwarantanny i zachorowania w Delegaturze Konserwatora Zabytków w Pile i zakończyły się dopiero w marcu bieżącego roku. W tym momencie zagrożony był także termin wykonania prac termomodernizacyjnych przez wykonawcę Pana Sławomira Wisińskiego firma „WIŚNIA”, ze względu na nakładające się terminy innych realizacji podjętych przez tę firmę.

Jak widać na zdjęciach, efekty tych działań są bardzo zadowalające, a budynek zmienił swój wizerunek diametralnie. W tym miejscu należą się ogromne gratulacje dla Właścicieli Wspólnoty za determinację i wysiłek finansowy, który pozwolił na zrealizowanie remontu budynku w tak szerokim zakresie.

Cały koszt prac termoizolacyjnych z kolorystyką elewacji został sfinansowany ze środków zgromadzonych przez mieszkańców na Funduszu Remontowym Wspólnoty oraz z kredytu bankowego, który był niezbędny do zakończenia całego remontu.

Zarząd Spółki ChTBS

Grażyna Nowicka

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}