W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Prace przy reaktorach biologicznych

Oczyszczalnia ścieków MWiK Sp. z o.o. w Chodzieży

Na Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Studzieńcu-Łęgu trwają prace na jednym z dwóch ciągów technologicznych. W ich ramach zostały opróżnione i oczyszczone dwa reaktory biologiczne RBS1 i RBN1.

Wykonywany jest również przegląd i prace konserwacyjne we wnętrzu reaktorów obejmujące wymianę paneli napowietrzających. W tym czasie ścieki przekierowane są na drugi ciąg technologiczny, który zapewnia ich oczyszczenie. Wydzielone wewnątrz reaktorów biologicznych komory osadu czynnego (mikroorganizmów) są zbiornikami, które służą do biologicznego oczyszczania ścieków. Oczyszczanie biologiczne prowadzone jest w oparciu o proces usuwania związków azotu i fosforu z zastosowaniem defosfatacji, denitryfikacji i nitryfikacji. Reaktor RBS1 podzielony jest na 4 komory i ma średnicę 24 m, a RBN1 na dwie komory i średnicę 15 m. Oba reaktory mają głębokość 6 m.


 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}