W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Niedzielny rajd z PTTK Oddział Chodzież

Kolaż zdjęć - relacja z przebiegu rajdu turystyczno-przyrodniczego w Chodzieży

W niedzielę, 17 października odbył się Rajd turystyczno - krajoznawczy z elementami questu po mieście: „Aktywni w czasach pandemii”.

Rajd skierowany był do młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży (klasy V-VIII), a zorganizowany został przez PTTK Oddział Chodzież, przy współpracy nauczycieli z SP1, Nadleśnictwa Podanin, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej. Organizacja rajdu była współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Chodzieży.
Głównymi celami rajdu było podkreślenie walorów turystyczno - przyrodniczych Chodzieży w oparciu o piesze szlaki turystyczne; zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu; nawiązanie do historii oraz architektury miasta poprzez wykorzystanie zbiorów Biblioteki Miejskiej oraz integracja środowiska lokalnego. Trasa rajdu przebiegała od MBP do Ostoi "Pod Dębami" przy jez. Karczewnik, a na jego mecie czekały nagrody dla grup, które wykazały się najlepszą znajomością tematyki związanej z naszym miastem, relacjonuje pan Paweł Idczak.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}