W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trwają wczasy dla seniorów, które dofinansowuje Urząd Miejski

Goście otwierający turnus wczasów dla seniora oraz uczestnicy

Już na początku lipca rozpoczęły się pierwsze turnusy wczasów dla chodzieskich seniorów, które finansowane są ze środków Gminy Miejskiej w Chodzieży w ramach realizacji zadań pożytku publicznego. Urząd Miejski w Chodzieży na organizację wypoczynku letniego dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych przeznaczył 49.000 złotych.

Celem zadania jest integracja wewnątrzpokoleniowa, aktywizacja i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. W trzech 10-dniowych turnusach udział weźmie prawie 130 osób. Wczasy odbywają się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Powstańców Wlkp. oraz restauracji w obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży. Program letniego wypoczynku dla seniorów obfituje w aktywności - społeczne, kulturalne, fizyczne i rekreacyjno-turystyczne. W ramach  codziennych spotkań odbywają się pikniki, wycieczki, wieczorki taneczne, spotkania z ciekawymi osobami oraz zapewnione jest wyżywienie. Burmistrz Miasta Chodzieży Jacek Gursz wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Chodzieży Mirosławą Kutnik wzięli udział w otwarciu pierwszych turnusów, by życzyć chodzieskim wczasowiczom udanego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}