W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Bezpiecznego Internetu w SP3

 Dzień Bezpiecznego Internetu w SP3

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu 2022.


W klasach I-III nauczyciele i wychowawcy przeprowadzili zajęcia tematyczne, podczas których dzieci ponownie spotkały się z bohaterami edukacyjnych kreskówek – Sieciakami i przypomniały sobie podstawowe, najważniejsze zasady korzystania z zasobów internetowych. Klasy starsze temat miały poruszony podczas spotkania z przedstawicielem KPP.  Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat Dzień Bezpiecznego Internetu przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. DBI  ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

 - Dzień Bezpiecznego Internetu to świetna okazja, by zastanowić się, w jaki sposób dbamy o siebie w cyberprzestrzeni. Choć może się to wydawać trudne, wystarczy świadomość najważniejszych zagrożeń i rozsądek, by uniknąć typowych problemów - dodaje Marta Kaczmarek, pedagog i wychowawca w SP3.

 

 

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}