W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Chodź na spacer ornitologiczny

13.05.2023

baner - spacer ornitologiczny
Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej i Piknik naukowy w Chodzieży zapraszają na:spacer ornitologiczny , w sobotę 13 maja 2023 roku.
 
Spacer rozpocznie się o godz. 10:00 nad Jeziorem Miejskim przy plaży w Ratajach.
 - Opowiemy Wam, po co i jak buduje się budki lęgowe dla ptaków. Wytłumaczymy, kiedy i gdzie je wieszać. Wskażemy, jakie gatunki ptaków najczęściej z nich korzystają. Opowiemy również, po co obrączkuje się ptaki. Nie ograniczymy się tylko do teorii - razem z ornitologami zajrzymy do budek rozmieszczonych nad jeziorem i sprawdzimy, jakie ptaki je zajęły. Dowiecie się także o projektach związanych z ochroną przyrody realizowanych, przy wsparciu Fundacja BOŚ i Nadleśnictwa Podanin, przez Zespół młodzieżowy TMZCh. Może zechcecie do niego dołączyć? - zachęca Dariusz Sałata, prezes TMZCh i organizator wydarzenia.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}