W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Budowa sieci wodociągowej w Chodzieży

Budowa sieci wodociągowej

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o. o. informuje, że trawa  budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Mostowej w Chodzieży. Powstaje 50 mb sieci wodociągowej Ø 90 PE. Wybudowane zostaną również dwa przyłącza wodociągowe (każde wyposażone w zasuwkę odcinającą) wraz ze studniami wodomierzowymi oraz hydrant podziemny.

Będzie on służył zarówno obsłudze technologicznej nowej sieci wodociągowej jak i zabezpieczeniu p-poż. Większość prac wykonywana jest bezwykopowo metodą przewiertu sterowanego. Pozwala to na ich szybsze prowadzenie, ograniczenie uciążliwości dla mieszkańców oraz optymalizację kosztów. Nowo wybudowaną sieć poddaje się próbie ciśnieniowej na 10 atmosfer, dezynfekuje się poprzez chlorowanie, a następnie pobiera próbkę wody i wykonuje badania mikrobiologiczne w laboratorium. Dopiero po pozytywnych wynikach wszystkich prób i odbiorze technicznym można przekazać sieć wodociągową do eksploatacji.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}