W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Świadczenie wychowawcze czyli nasze 500+ jako zadanie zlecone realizowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chodzieży

Logo Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży

Celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Pracownicy Działu Świadczeń Socjalnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chodzieży podsumowali to zadanie zlecone nam do realizacji w 2016r. ustawą z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Jak analiza wskazuje w roku 2016 rodzin korzystających z 500+ było 1 224 natomiast już w roku 2021 ( do 31 sierpnia) z ww. pomocy skorzystało 2 207 rodzin. Łącznie we wskazanym okresie zostało zrealizowanych 123 385 tysięcy świadczeń na łączną kwotę 61 495 875,00 zł. Jak analiza wskazuje w roku bieżącym wypłacimy kwotę dwukrotnie wyższą niż w pierwszym roku realizacji zadania i obsłużymy dwukrotnie większą grupę beneficjentów – chodzieskich rodzin.
Już wiemy, że nadchodzi zmiana. Czy rzeczywiście nadejdzie i czy ZUS, jako nowy realizator,  podoła temu wymagającemu zadaniu? - czas pokaże!
Tymczasem dziękujeMY naszym wnioskodawcom za sprawne umożliwienie nam realizacji tego wymagającego zadania.

Pracownicy i dyrektor
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Chodzieży

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}