W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Budowa sieci cieplnej od ul. Składowej do ul. Strzeleckiej

Budowa sieci cieplnej MEC w Chodzieży

Trwają prace spawalnicze związane z budową sieci cieplnej dn 125, która połączy istniejącą, czynną sieć dn 150 z wybudowaną w 2020 r. wzdłuż ul. Strzeleckiej.

 

Aktualnie prace prowadzone na zapleczu Biblioteki Miejskiej obejmujące jednocześnie prace ziemne, montażowe, spawalnicze i odtworzeniowe. Po wykonaniu próby ciśnieniowej, połączeniu i sprawdzeniu instalacji alarmowej nastąpi zasypanie ciepłociągu i odtworzenie nawierzchni wjazdów i chodników. Ze względu na dużą skalę, zadanie będzie wykonywane etapami, co zmniejszy uciążliwość inwestycji dla mieszkańców. Efektem inwestycji będzie podłączenie budynków mieszkalnych usytuowanych przy
ul. Strzeleckiej.
Inwestycja planowana jest jako rozwojowa, pozwalająca na podłączania budynków znajdujących się w tym rejonie do sieci cieplnej. Wymierną korzyścią dla mieszkańców będzie likwidacja kotłów węglowych i zmniejszenie niskiej emisji do powietrza. Realizowana inwestycja wpisuje się politykę Spółki tj. zwiększania obciążenia głównego źródła ciepła oraz walki z niską emisją.

Piotr Matyja, MEC Chodzież

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}