W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wygrana w I rundzie Klubowego Pucharu Polski

Zawodnicy klubu Delfinek

W dniach 12-13 marca br. w Chodzieży UKS Delfinek Chodzież zorganizował I rundę Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, w której wystartowało łącznie 169 zawodników z 12 polskich klubów.

Najlepiej wśród 40 osobowej reprezentacji naszego Klubu zaprezentowali się: Antonina Dudek,5 złotych medali, Radosław Grabowski ( 5 złotych medali). W pierwszym dniu zawodów, Radosław Grabowski na dystansie 400 metrów w konkurencji BF juniorów starszych w czasie 3:38,69 ustanowił nowy rekord Polski. W niedzielę Antonina Dudek zapewniła niesamowite emocje poprawiając 3 rekordy Polski na 50 metrów SF w kategorii juniorek starszych czasem 0:18,19 oraz z fenomenalnym wynikiem 20,91 s na 50 metrów BF ustanowiła rekordy zarówno wśród juniorek, jak i seniorek. Na finał popłynęła w sztafecie kobiet na 4x50m SF i razem z klubowymi koleżankami ustanowiła kolejny rekord Polski seniorek z czasem 1:14,56. Chodzieska sztafeta popłynęła w składzie: Kinga Małachowska, Antonina Dudek, Victoriia Krasnokutska i Julia Małachowska. Do wyróżniających się zawodników należeli także: Filip Nowak, Julia i Kinga Małachowskie, Kamil Pietras, Anastasiia Tymoshenko, Krasnokutska Victoriia, Krasnokutski Ivan, Marcin Humerczyk, Inez Jesiołowska, Natalia Gembiak i Oliwier Wisiński. Zawody były także pierwszą próbą sił dla nowych małych Delfinków, swój pierwszy medal zdobyła Oliwia Wendland. Pływacy Delfinka łącznie zdobyli 81 medali z czego 33 złote, 22 srebrne i 26 brązowych.Wszyscy rekordziści Polski zostali otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Chodzieży. Naszą rundę Klubowego Puchar Polski w Pływaniu w Płetwach w Chodzieży mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu naszych partnerów i sponsorów, którymi byli: Urząd Miasta, Urząd Gminy, MOSiR Chodzież, Jenox Akumulatory, Kepka Sp. z o.o., Starostwo Powiatowe, Pater Salony Okien i Drzwi, Miel-Pol, Firma Budowlana Szajowski, Bank Spółdzielczy, Sommerzbi Sp. z o.o., MWiK w Chodzieży, Sieć Hurtowni Elektrycznych Alfa Elektro, Finswimming.pl, Zakład Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywa w Walkowicach Danuta Wiśniewska. – bardzo serdecznie dziękujemy!

Podziękowania należą się także wszystkim zaangażowanym rodzicom oraz trenerom wspomagającym z Delfinka.

Trener UKS Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}