W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„ZdajTo!”, to nowoczesna aplikacja wspomagająca przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Stworzyła ją grupa ośmiorga uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, jako społeczny projekt w ramach jedynej w Polsce praktycznej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”

Grafika promująca projekt. Napis ZdajTo! Aplikacja. Grafika pucharu.

Egzamin ósmoklasisty jest pierwszym ważnym testem w edukacyjnej karierze, który może nawet zdeterminować przyszłość. Dzięki dobremu wynikowi egzaminu uczniowie mają szansę dostać się do wymarzonych szkół, a w konsekwencji osiągnąć zawodowy sukces. Egzamin jest jednak wciąż pewnego rodzaju nowością; przeprowadza się go zaledwie od kilku lat.

 

 

Jak korzystać z aplikacji?

Po wykonaniu zadania przez ucznia w aplikacji pojawia się odpowiedź wraz z wyjaśnieniem. Za prawidłowe rozwiązania przyznawane są natomiast punkty. Co ważne, aplikacja zawiera też różnego rodzaju poradniki dotyczące wybranych zagadnień naukowych. I jeszcze jedno. Aplikacja przewiduje także tryb przyjazny osobom z dysleksją. Pomyślano zatem również i o tym, by ZdajTo! służyło wszystkim i nikogo nie wykluczało.

ZdajTo! jest uzupełniane, aktualizowane i rozwijane. Służy temu komunikacja z odbiorcami i użytkownikami, w tym zbierane od nich oceny i opinie. Twórcy programu zaprojektowali ją tak, aby była atrakcyjna dla użytkowników, ale przede wszystkim funkcjonalna i przydatna pod względem merytorycznym.

Aplikację można pobrać całkowicie za darmo, zarówno w Google Play, niedługo pojawi się także w AppStore.

Młodzi autorzy prężnie działają również w sieci Internetu, w tym w mediach społecznościowych. Można ich znaleźć, m.in. na:

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}