W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Eko Ludek i chodzieska biblioteka zapraszają na wyjątkowe spotkanie

27.09.2022

Zaproszenie na spotkanie z ornitologiem
We wtorek, 27 września br. o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży odbędzie się spotkanie z prof. Piotrem Tryjanowskim, ornitologiem i współautorem książki "Ornitologia terapeutyczna".

Jak możemy przeczytać w recenzji wydawnictwa jest to: "Książka jest zbiorem esejów, przygotowanych z bardzo rzetelną i wszechstronną podbudową naukową. Wyjaśnia związki pomiędzy naszym zdrowiem a przyrodą. Skierowana jest do osób otwartych na nowe informacje i chcących zrozumieć siebie, jak i otaczający świat. Nie jest podręcznikiem, choć warto mieć ją pod ręką. Pisana była na kilku poziomach: zarówno naukowym, jak i wynikającym z doświadczeń w prowadzeniu obserwacji ptaków i ludzi. Podejmowana tematyka to nowość w psychiatrii, a przy okazji także wskazanie, że poza klasycznymi metodami psychoterapii i farmakoterapii, możliwe do zastosowania są inne metody pomocy pacjentom. Książka zawiera sporo zaleceń, od tych najprostszych, by po prostu wyjść w teren i przyglądać się ptakom, po gatunkowe zalecenia – na przykład wsłuchiwanie się w głos kukułki czy odtwarzanie specjalnych utworów muzycznych wykorzystujących ptasie motywy."

Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Chodzieski Eko Ludek - miejska edukacja ekologiczna".
Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}