W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Promocja książki "Ziemia chodzieska"

Uczestnicy spotkania promującego książkę w ChDK
W piątek, 9 grudnia w Chodzieski Dom Kultury odbyła się długo wyczekiwana promocja książki "Ziemia chodzieska. Terra incognita - terra cognita" autorstwa dwójki chodzieskich archeologów - Katarzyny Kuczara-Alagierskiej i Piotra Alagierskiego.
 
Autorzy oraz dyrektor ChDK Marcin Kita opowiedzieli o książce, 9-letnich badaniach które doprowadziły do jej publikacji w ramach projektu badawczego: "Rozpoznanie zasobów dziedzictwa kulturowego ziemi chodzieskiej", realizowanego przez Chodzieski Dom Kultury, Pracownię Archeologiczną Alagierscy oraz Stowarzyszenie Chodzieżak Pro Hobby, ale także innych badań zlecanych pracowni Państwa Alagierskich.
O znaczeniu studiów mikroregionalnych oraz badań terenowych opowiedział dr Krzysztof Tunia z Instytut Archeologii i Etnologii PAN, który połączył się uczestnikami impreza przez Internet.
Na scenie podziękowania i pamiątkowe egzemplarze książki otrzymali sponsorzy. Na zakończenie w holu ChDK można było nabyć książkę z dedykacją i podpisem autorów.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}