W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt MOPS dla ofiar przestępstw

Logo MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizował projekt pn."Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem". Działania prowadzone były przez Zespół Interdyscyplinarny działający na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie Gminy Miejskiej w Chodzieży oraz  Komendę Powiatową Policji w Chodzieży.

Projekt wpisywał się  w coroczną akcję wiążącą się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, które wprowadzono w Polsce ustawąz 12 lutego 2003 roku.

Istotne jest stałe monitorowanie sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz prowadzenie działań na rzecz poprawy ich trudnej sytuacji. W czasie trwania projektu pn.„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” trwającego od 21 do 27 lutego b.r. odbyły się dyżury m.in. radcy prawnego, psychologa oraz funkcjonariuszy Policji KPP w Chodzieży, podczas których mieszkańcy Chodzieży mogli uzyskać informacje w zakresie zagrożeń związanych z występowaniem przemocy w rodzinie oraz z koniecznością reagowania na wszelkie sygnały mogące mieć podłoże przemocy – przestępstwa.

Przeprowadzone warsztaty profilaktyczno-edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 1 im. S. Staszica w Chodzieży, przez funkcjonariuszy Policji jak i pracowników MOPS w Chodzieży, z pewnością zaowocują dobrymi praktykami w przyszłości. Szansą dla przyszłości jest zawsze profilaktyka i edukacja, a przygotowane i rozpowszechnione plakaty pomogły obrazem podkreślić tę problematykę - informuje Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży.

 

 

{"register":{"columns":[]}}