W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kondolencje

kondolencje
Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w piątek 21 kwietnia 2023 r., po ciężkiej chorobie, zmarł Janusz Smaruj – wieloletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży, zasłużony działacz sportowy i społeczny.
 
W jego osobie Chodzież utraciła doświadczonego organizatora imprez sportowych oraz niestrudzonego popularyzatora sportu. Januszowi Smarujowi zawdzięczamy, między innymi, liczne zawody pływackie, Bieg Grzymalitów, którego był jednym z pomysłodawców.
Jego energia, pomysłowość i profesjonalizm dały solidne podstawy takim imprezom jak rozgrywane na jeziorze Chodzieskim Zawody Motorowodne rangi Mistrzostw Polski, Europy i Świata, Mistrzostwa Polski i Europy w Triathlonie. Zainicjowane wspólnie z mistrzem olimpijskim Czesławem Langiem zawody kolarskie, Grand Prix MTB, a także uczestnictwo Chodzieży w prestiżowym wyścigu Tour De Pologne oraz niezliczonym mniejszym i większym inicjatywom sportowym.
Przez ponad 30 lat kierowania Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Janusz Smaruj był wciąż na posterunku. Zawsze otwarty na współpracę z klubami sportowymi, chodzieskim WOPR, z którym był również związany jako ratownik, organizacjami pozarządowymi, firmami i instytucjami działającymi w mieście. Był jednym z założycieli Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego, Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego i pomysłodawcą budowy stoku narciarskiego. Czynnie działał na rzecz Chodzieskiego Klubu Sportowego POLONIA Chodzież, Przy tym zachowywał wielką dbałość o bazę MOSiR i chodzieskie obiekty sportowe. Niestrudzenie dążył do ich unowocześniania i pozyskiwał środki na ich remonty.
 
{"register":{"columns":[]}}