W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jak wyglądają terenowe zbiorniki wody?

Terenowy zbiornik wody

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. eksploatują terenowe zbiorniki wody, które - przy okazji ich przeglądu gwarancyjnego - możemy zobaczyć. Jest to o tyle ciekawe, że na co dzień zbiorniki są zalane wodą i rzadko dostępne.

Wcześniej taka możliwość była w 2020 r. przy okazji prowadzonych robót. Teraz przyszedł czas na pierwszy przegląd gwarancyjny po roku od zakończenia przebudowy terenowych zbiorników wody przy ul. Strzeleckiej w Chodzieży. Na podstawie umowy z Wykonawcą komisyjne przeglądy gwarancyjne odbywać się będą cyklicznie co 12 m-cy przez okres 5 lat. Każdy przegląd ma na celu ocenę stanu technicznego obiektu po modernizacji oraz ocenę jakości i trwałości wykonanych prac. Zostaje z niego sporządzony szczegółowy protokół, w którym strony podsumowują wyniki inspekcji oraz zapisują ewentualne stwierdzone usterki. Wykonawca jest zobowiązany do ich usunięcia w ramach gwarancji w umownym terminie.

Terenowe zbiorniki wody czystej są jednym z najważniejszych obiektów systemu zbiorowego zaopatrzenia wody dla miasta i części gminy Chodzież. Znajdują się w jednym z najwyższych punktów na sieci wodociągowej. Współpracują ze stacjami uzdatniania wody, pełnią funkcję retencyjną pokrywając nierównomierności rozbiorów wody oraz funkcję „wieży ciśnień” stabilizując ciśnienie wody w sieci wodociągowej. Każdy z dwóch zbiorników to żelbetowa konstrukcja
w kształcie cylindra o średnicy 15 m i wys. 6,6 m oraz pojemności 1000 m
3.

 

 

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}