W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zapraszamy na koncert pianistyczny

09.08.2021

Plakat - zaproszenie na koncert pianistyczny w Chodzieskim Domu Kultury

W poniedziałek, 9 sierpnia br. o godz. 18:00 w Chodzieskim Domu Kultury odbędzie się uroczysty koncert pianistyczny. Koncert będzie podsumowaniem ogólnopolskiego cyklu wydarzeń pn. "Harasiewicz w polskich zamkach i pałacach". W Chodzieży wystąpią laureaci ogólnopolskich konkursów pianistycznych młodych talentów im. Adama Harasiewicza.

Na koncert mają zaszczyt zaprosić Fundacja Pianistyki Polskiej, Burmistrz Miasta Chodzieży oraz Chodzieski Dom Kultury.

Maestro Adam Harasiewicz urodził się w Chodzieży w roku 1932. Jego rodzina opuściła miasto kiedy był jeszcze dzieckiem. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 10 lat w Rzeszowie. W roku 1955 zdobył pierwszą nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. a dwa lata później zdobył medal Harriet Cohen Foundation z Londynu. W roku 1958 występował na Wystawie Światowej w Brukseli. W 1960 zainaugurował Międzynarodowy Rok Chopinowski wykonaniem koncertów Chopina w sali ONZ w Nowym Jorku. W latach 1958-1974 dokonał nagrań wszystkich dzieł Chopina dla wytwórni płytowej Philips oraz wszystkich mazurków kompozytora dla wytwórni Polskie Nagrania. Koncertował z czołowymi orkiestrami świata, prowadził klasy mistrzowskie w Austrii i Niemczech.

We wrześniu 2011 r. Adam Harasiewicz otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Chodzieży.

Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny.

Patronat artystyczny:

Maestro Adam Harasiewicz, prof. Krzysztof Jabłoński, prof. Zbigniew Raubo, prof. Stefan Wojtas, 

Dyrektor artystyczny dr Aneta Teichman.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}