W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Czego nauczył przedszkolaki Europejski Dzień Mózgu?

Przedszkolaki z Wesołego Smyka na tle napisu "Dzień mózgu"

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola nr 3 „Wesoły Smyk" w Chodzieży szukały odpowiedzi na pytanie czym jest i jak działa najlepszy, stworzony przez naturę komputer świata – ludzki mózg.

Dzieci obejrzały filmy edukacyjne, w tym bajkę z popularnej serii „Było sobie życie” – Mózg, Neurony.  Dowiedziały się, w jaki sposób w każdej chwili naszego życia, docierają do nas różnego typ bodźce, tego, że układ nerwowy kontroluje nie tylko świadome reakcje, takie jak chodzenie, czy mówienie,  odpowiada nie tylko za wymyślanie nowych, genialnych idei, ale również reguluje podstawowe procesy biologiczne: oddychanie, sen czy głód, i że używamy go w stu procentach, przez całą dobę.

Dzieci wiedzą, że zbilansowana dieta wpływa nie tylko na utrzymanie w zdrowiu całego organizmu, ale i na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Biedronki poznały szereg ćwiczeń, które doskonale uaktywniają mózg – wg kinezjologii edukacyjnej  Dennisona –  „ruchy naprzemienne”, „punkty na myślenie”,  „leniwe ósemki”, „Słoń”, „Sowa”, czy „energetyczne ziewanie”. Nie zabrakło także ćwiczeń logicznych, łamigłówek,  czy masażyków i relaksacji przy muzyce - informuje przedszkolna kadra.

{"register":{"columns":[]}}