W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

UMWW dofinansuje biooazę na chodzieskim Rynku

Tablica informacyjna Samorządu Województwa Wielkopolskiego/nazwa projektu/ logo i herb Gminy Miejskiej w Chodzieży
Na realizację zadania pn."Urządzenie biooazy na chodzieskim Rynku" Gmina Miejska w Chodzieży otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w wysokości 30 000,00 zł. Zadanie realizowane jest w ramach programu pn." Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski".

Na rynku zorganizowane zostanie niewielkie miejsce do odpoczynku z siedziskami i zielenią. Ławeczki i donice z nasadzeniami poprawią estetykę Rynku - ożywią i odmienią oblicze placu, a także zachęcą mieszkańców do spokojnej aktywności - wypoczynku i spacerów. 

Nowa zieleń na Rynku to nie tylko poprawa estetyki i stworzenie miejsca do odpoczynku - podstawowym celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie zmianom w środowisku naturalnym, dlatego biooaza oparta będzie na zasadzeniu rodzimych gatunków roślin. Usytuowanie biooazy w centralnym punkcie miasta ma uwrażliwić mieszkańców i zachęcić do działań proekologicznych. "Zielony przystanek" na chodzieskim Rynku będzie miejscem spotkań o charakterze edukacyjnym, społecznym i zdrowotnym. Planowane jest prowadzenie zajęć dydaktycznych dla przedszkolaków i uczniów chodzieskich szkół.

{"register":{"columns":[]}}