W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jak ósmoklasiści szukali „Klucza do Niepodległości”

Uczniowie SP3 podczas wyjazdowej lekcji historii

W piątek, 9 grudnia uczniowie klas 8c i 8e Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży uczestniczyli w wyjazdowej, innej niż tradycyjna lekcji historii, poruszającej tematykę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wraz z nauczycielami p. Beatą Kornacką, p. Remigiuszem Skibińskim oraz p. Pawłem Rowickim byli gośćmi Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile.


Temat lekcji – „Klucz do niepodległości” doskonale odzwierciedla zadanie przed jakim stanęli nasi ósmoklasiści, którzy rozwiązując różnego rodzaju zagadki musieli ów klucz zdobyć. Nauka przez zabawę w formie „escape roomu” była znakomitą lekcją powtórzeniową wiadomości z klasy siódmej - rozwiązanie jednego etapu umożliwiało przejście do kolejnego. Zadania były bardzo pouczające, rozwijające wyobraźnię i wymagały pracy grupowej. Ponad 1.5 godzinne zmagania każdej z grup zakończyły się sukcesem – klucz został zdobyty!
- Duże słowa uznania i podziękowania składamy dla pań: Barbary Moskal oraz Małgorzaty Olejnik, za profesjonalne przygotowanie lekcji oraz za miłe przyjęcie w gościnnych progach biblioteki. Był to pierwszy wyjazd uczniów z naszej szkoły do tej pilskiej instytucji, wierzymy jednak że nie ostatni - informuje Paweł Rowicki, nauczyciel historii w SP3.

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}