W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Piękna inscenizacja w wykonaniu uczniów SP1

Uczniowie SP1 - zdjęcie podczas uroczystości

W czwartek, 23 lutego 2023 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży zebrali się przedstawiciele trzech pokoleń: uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz dziadkowie, by wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętować 104. rocznicę zwycięskiego powstania wielkopolskiego.

To szczególne w historii Wielkopolski wydarzenie, które urosło do rangi Narodowego Święta, stało się inspiracją do przygotowania barwnego widowiska słowno –muzycznego przez ponad pięćdziesięcioosobowy zespół dzieci i młodzieży z klas IV – VIII. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role wrzesińskich dzieci, mieszkańców Poznania, czy walczących żołnierzy. Nie zabrakło też obecności dyplomaty państwa polskiego w osobie Ignacego Jana Paderewskiego, który przemawiał płomiennie z okna hotelu Bazar, patriotycznych recytacji, historycznej narracji i popisów tanecznych. Całości dopełniła piękna oprawa muzyczna i bogata scenografia.

- Nie możemy i nie chcemy zapomnieć o dzielnych powstańcach, którzy wywalczyli dla nas wolność i polskość, o tych, dzięki którym chodzimy do polskiej szkoły i mówimy po polsku – nasi uczniowie zaprezentowali lekcję historii, przypominając ważne dla nas wydarzenia sprzed wieku - dodają organizatorzy wydarzenia. 

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}