W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wyniki konsultacji społecznych w sprawie zmiany nazwy ulicy

Herb i nazwa

W okresie od 26 kwietnia do 10 maja 2021 r. przeprowadzono konsultacje społeczne z pełnoletnimi osobami zamieszkującymi (329 osób) oraz prowadzącymi działalność gospodarczą (39 podmiotów) przy ul. Ofiar Gór Morzewskich w Chodzieży w sprawie zmiany nazwy ulicy Ofiar Gór Morzewskich. Konsultacje odbyły się w formie ankietyzacji (razem 368 ankietowanych).

Ankietowani udzielali odpowiedzi w zakresie:


1) zgody na zmianę nazwy ulicy „Ofiar Gór Morzewskich” na „Ofiar Niemiec Hitlerowskich w Górach Morzewskich”,
2) dopuszczenia zmiany nazwy ulicy „Ofiar Gór Morzewskich” na inną nazwę, związaną z tym samym wydarzeniem.


    W wyznaczonym czasie do Urzędu Miejskiego w Chodzieży wpłynęły 243 sztuki ankiet, w tym 222 od mieszkańców i 21 od przedsiębiorców, z czego 242 sztuki były ważne a 1 sztuka nieważna z powodu nie oddania głosu.
    Na pierwsze pytanie ankietowani odpowiedzieli:
- Tak: 0 ankietowanych, tj. 0,00 % ważnych głosów,
- Nie: 242 ankietowanych, tj. 100,00 % ważnych głosów.
    Na drugie pytanie ankietowani odpowiedzieli:
- Tak: 5 ankietowanych, tj. 2,07 % ważnych głosów,
- Nie: 237 ankietowanych, tj. 97,93 % ważnych głosów.

    Rezultatem niniejszych konsultacji jest uzyskanie negatywnej opinii większości mieszkańców i przedsiębiorców, zarówno na temat zmiany nazwy ulicy „Ofiar Gór Morzewskich” na „Ofiar Niemiec Hitlerowskich w Górach Morzewskich”, jak i dopuszczenia innej nazwy związanej z tym samym wydarzeniem. Dalsze decyzje w przedmiotowym zakresie pozostają w wyłącznej kompetencji Rady Miejskiej w Chodzieży.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}